Prosztata vesekezelés, Urémia (húgyvérűség) tünetei és kezelése
Az urémia előfordulása
A vérben felhalmozódnak jellemző anyagok, ami kimérhető, pl. Képalkotó vizsgálatok.

Hasi ultrahangvizsgálattal értékelhető a vese mérete, struktúráltsága. Egyes speciális esetekben egyéb képalkotó vizsgálatok is szükségesek lehetnek.
Mi az urémia?
Vesebiopszia, szövetmintavétel. Az orvos Prostatitis ciszta prosztata biopsziás vizsgálatot, amely általában helyi érzéstelenítés mellett történik.
A szövetminta patológiai vizsgálatra kerül. A krónikus vesebetegség nem gyógyítható. A kezelés a klinikai jelek, tünetek és szövődmények kezelésére "korlátozódik" így a betegség előrehaladásának lassítására. Ha a betegség eléri a végstádiumot, akkor mindenképpen szükségessé válik a művesekezelés. Oki kezelés?
Az oki kezelés ez esetben tehát az alapbetegség, pl. Az alapbetegség megfelelő kezelése mellett ténylegesen lassítható a vesekárosodás előrehaladása. A szövődmények kezelése Itt egyes tényezők, mint pl. Magas vérnyomás kezelése.

Általában az ún. Gyakran szükséges a vérkép ellenőrzése, emellett vízhajtó és alacsony sótartalmú diéta alkalmazása. Koleszterin szint csökkentése.

Krónikus vesebetegségben nem ritka a magas koleszterin szint, különösen az LDL-koleszterint illetően. Az anémia, vérszegénység kezelése. Ödéma kezelése.
Vesebetegségben folyadékvisszatartás, ödémaképződés jöhet létre.

A Prosztata vesekezelés, bokák megdagadnak, duzzadtabbak. A vízhajtók adása megoldás lehet erre a problémára. Csontvesztés, a csontok védelme. Kalcium és D3-vitamin alkalmazása javíthat a csontanyagcserén, megóvja a beteget a csonttörések veszélyétől.

Fehérjeszegény diéta. A fehérjékből számos toxikus "hulladékanyag" képződhet, amelyet a vesének el kell távolítania a keringésből.
Krónikus veseelégtelenség tünetei és kezelése
Ennek mérséklése céljából az orvos fehérjékben szegény diétát rendelhet. Dietetikus segítségével megtalálható az étrendi egyensúly. Végstádiumú veseelégtelenség kezelése Ha a vesék már nem képesek Prosztata vesekezelés folyadéktöbblet és a méreganyagok eltávolítására, ebben a helyzetben dialízisre szorul a beteg, és megfontolandó a veseátültetés kérdése is.
A művesekezelés hatásos módon eltávolítja a szervezetből a folyadéktöbbletet és a méreganyagokat.
Jogszabályfigyelő
Hemodialízis esetén külső készülék filter-rendszerén át történik a keringő vérből a szennyező anyagok eltávolítása. Peritoneális dialízis esetén a hashártya alá, a hasüregbe vezetett katéter és dializáló oldat segítségével történik az "átmosás". Az átültetésre szánt donorvese származhat élő vagy elhunyt donorból egyaránt. A szervátültetésen átesett beteg további életében az immunrendszer működését csökkentő, elnyomó gyógyszeres kezelésre szorulhat, az új szerv kilökődésének meggátlására.