Prosztata egészsége, Prosztata megnagyobbodás és szex
Mit tehet a férfi, hogy egészséges maradjon a prosztatája?
Mit lehet tenni a prosztata védelme érdekében? Árki Ildikó A férfiak maguk is sokat tehetnek annak érdekében, hogy megőrizzék prosztatájuk egészségét.
Proxelan Tetszett a cikk? A prosztata meglehetősen rejtelmes szerv — sokan csak annyit tudnak róla, hogy olyan helyen van, ami a végbélnyíláson keresztül közelíthető meg.

A britek kétharmadának például fogalma sincs arról, mire való. De mi vajon tudjuk? Tudjuk, hogy létezik, és azt is, hogy megbetegedhet, azt meg végképp, hogy hogyan szokták megvizsgálni. De pontosan mi a prosztata szerepe, milyen betegségei lehetnek és milyen életkorokban?
A prosztatakő
Mik a prosztatarák kockázatát növelő tényezők, és hogyan élhetünk úgy, hogy egészséges maradjon e misztikus szerv? A közvetlenül a húgyhólyag felett elhelyezkedő, dió nagyságú nemi mirigy, a prosztata fő feladata a spermiumok számára tápanyagokat biztosító nedv, az ondó termelése.
A prosztatán keresztül fut a húgycső, amely a húgyhólyagból eljuttatja a vizeletet a péniszbe.
Milanovich Domi Keresztury Tibor: Ha érdekel ez a pokoljárás, végig kell velem jönnöd a könyvben A prosztatarák veszélyein túl, a megnagyobbodott vagy fertőzött prosztata más komplikációkhoz is vezethet. Ezeket egyszerű módszerekkel akár meg is előzhetjük, érdemes tehát megfogadni az orvosok tanácsait. A Járványmegelőzési és Járványvédelmi Központ CDC szerint az amerikai férfiak körében a prosztatarák az egyik legelterjedtebb fajtája a daganatos megbetegedéseknek. Becslések szerint évente több mint új beteget diagnosztizálnak az Egyesült Államokban. King Scott Coffield urológus, a Texasi Orvostudományi Egyetem professzora szerint fontos a prosztata egészséges állapotának megőrzése, az ehhez szükséges módszerekről pedig a Professor Health számolt be.
Könnyen prosztata egészsége A prosztata érzékeny szerv, ezért bármelyik életkorban lehet vele probléma: megnagyobbodhat, gyulladttá válhat, fertőződhet és akár jóindulatú, akár rosszindulatú daganat is kialakulhat benne. A különböző prosztatabetegségek leggyakoribb tünetei között van az éjszakai vizelési inger, a fájdalmas vizeletürítés, de a vizeletsugár gyengesége is figyelmeztető jel lehet.
További, kevésbé jellemző tünete lehet a herefájdalom, az erekciós zavar, vagy a fájdalommal járó magömlés, de akár vér is kerülhet a vizeletbe.
- A prosztata - más néven dülmirigy - egy csupán szelídgesztenye nagyságú szerv, amivel a férfiak jelentős részének legalább egyszer meggyűlik a baja élete során.
- Aktív nemi élet – egészséges prosztata! - Egészségtükökrafty.hu
- Наконец, Серанис объявила за всех: - Мы не будем снова пытаться управлять тобой - хотя не думаю, что и в прошлый раз нам это особенно удалось.
Most prosztata egészsége meg részletesen is a betegségeit. A megnövekedett szerv nehezíti a vizeletürítést, ugyanakkor az inger gyakoribbá válik. Ha a tünetek enyhék, a prosztatamegnagyobbodás nem igényel kezelést, ám súlyosabb esetekben gyógyszer szedésére, vagy akár sebészi beavatkozásra is szükség lehet. A prosztatitisz, vagyis prosztatagyulladás A prosztata egyik leggyakoribb betegsége a prosztatitisz, köznapi néven prosztatagyulladás.
A gyulladásos folyamatok prosztata egészsége megduzzadt prosztata a vizelési problémákon kívül alhasi diszkomfort érzést, lágyéki, ágyéktáji, illetve herékbe sugárzó fájdalmat okozhat, de fájdalmassá válhat a vizelés, vagy az ejakuláció magömlés is. Lehet hirtelen fellépő, akut vagy hosszan fennálló, krónikus, anélkül, hogy baktérium vagy gyulladás kimutatható lenne a háttérben.

Mivel számos kiváltó oka lehet — fertőzéstől kezdve, sérülésen vagy nemi betegségen át a felfázásig —, így a gyulladás pontos okának kiderítése, és a megfelelő terápia kiválasztása gyakran komoly kihívást jelenthet. A prosztatagyulladás már fiatalabb korban évesen is jelentkezhet, a gyógyulás pedig hónapokig, súlyosabb esetekben akár évekig is elhúzódhat.

Prosztatarák A prosztatarák rendkívül gyakori betegség: kilencből egy férfi szenved tőle. Az esetek kétharmada a 65 évnél idősebb korosztályban fordul elő, a Brit Rákkutató Intézet adatai szerint a legtöbb esetet a 70 és 74 év közötti férfiak körében diagnosztizálták. Huszonöt páciens közül egy bele is hal a betegségbe, a frissen diagnosztizáltak közül pedig ből 7-en számíthatnak 5 évnél hosszabb túlélési időre.

Azok, akik fiatalkorukban átestek valamilyen nemi betegségen, hajlamosabbak a prosztatarák kialakulására, de a betegségre való hajlam családi ágon is öröklődhet. A prosztatarák általában lassan fejlődik ki, a betegség korai szakaszának tünetei — esetleg hát- vagy csípőfájdalom — nem jellegzetesek, és eleinte még vizelési zavar sem lép fel.
Később fájdalom alakulhat ki a medencében és a csontokban is, illetve vér is megjelenhet a vizeletben. A daganat okozta megnagyobbodás mértéke nem mindig mutat összefüggést a prosztatarák súlyosságával. Vizeletürítési zavar pedig gyakran csak előrehaladott stádiumban alakul ki.
Milyen betegségek érinthetik a prosztatát, és milyen tünetekre kell figyelniük a férfiaknak?
Az étkezés nagy hatással lehet a prosztata egészségére. Ajánlott napi hat adag gyümölcsöt és zöldséget enni, és heti háromszor halat fogyasztani — lehetőleg lazacot, heringet, szardíniát vagy makrélát, amelyek gazdagok D-vitaminban, zsírsavakban, omegaban és omegaban.
Ajánlott a szelén fogyasztása is, amely megtalálható a brokkoliban, a brazil dióban, tengeri ételekben, spárgában, barna rizsben és a hagymában is. Továbbá E-vitamin és cink fogyasztása ugyancsak hasznos lehet.
Még ajánljuk
Több tanulmány is kimutatta, hogy azoknál az embereknél, akik több olyan ételt fogyasztanak, amelyben sok a likopin karotintartalmú antioxidáns — a legjobb példa erre a paradicsom, és a paradicsomot tartalmazó ételek — kisebb eséllyel alakul ki prosztatarák.
A mediterrán férfiak körében kevésbé gyakori a prosztatarák előfordulása, sokak prosztata egészsége azért, mert sok zöldséget és gyümölcsöt, fokhagymát, prosztata egészsége egészsége, halat és paradicsomot fogyasztanak. Ha a prosztata egészségéről van szó, fontos a megfelelő, napi 1, liter folyadék fogyasztása is. Egyes feltételezések szerint a japán és kínai férfiak körében azért alacsonyabb a prosztatarák előfordulási gyakorisága, mert sok zöldteát fogyasztanak, amely gazdag antioxidáns hatású polifenolokban.
Az alkohol és a cukros italok azonban kerülendők, ha vigyázni akarunk a prosztatánkra. Hogyan éljünk az egészséges prosztata érdekében? Az életmódunkkal is sokat tehetünk a prosztata betegségeinek kialakulása ellen.
Mit tehet a férfi, hogy egészséges maradjon a prosztatája?
A dohányzás kerülése, az ideális testsúly megtartása és a rendszeres testmozgás, sport csökkentheti a prosztatabetegségek kialakulásának esélyét.
A mozgás mellesleg különböző tanulmányok szerint akkor is hasznos, ha valaki már küzd a betegséggel. Prosztatagyulladás esetén azonban vannak olyan sportok pl. Tanácsos a só- és az alkoholfogyasztás korlátozása is.
A gyakran prosztata egészsége prosztatagyulladás ellen is hatásosan védekezhetünk : fontos, hogy folyamatosan tisztán tartsuk a péniszt és környékét, illetve próbáljunk meg minél többet állni, mozogni. A szorongás és stressz, illetve ezek következményei ugyancsak lehetnek okozói a prosztatagyulladásnak, különösen akkor, ha a betegség krónikussá válik. Akár ok, akár okozat, rendszeres mozgással, különböző relaxációs technikákkal és a stressztényezők csökkentésével sokat tehetünk ellene.
- Aktív nemi élet — egészséges prosztata!
- Mit lehet tenni a prosztata védelme érdekében?
- Lesznyák Judit Élete első felében valószínűleg észre sem vette, hogy van prosztatája.
A prosztatához a baktériumok a húgycsövön keresztül jutnak el, ezért nem csupán a prosztata egészsége folyadékbevitelről, hanem a hólyag gyakori ürítéséről is gondoskodjunk! Ezzel meggátolhatjuk a baktériumok hólyagban való megtapadását és szaporodását. Vese- vagy szívproblémák esetén azonban érdeklődjünk orvosunknál, hogy mit tehetünk a megelőzés érdekében. Vigyázzunk a csípős, fűszeres ételekkel! Bár ezek nem okozhatnak gyulladást, a kialakult betegség tüneteit sokkal kellemetlenebbé tehetik.
Törekedjünk emellett a minél több gyümölcs és zöldség beépítésére étrendünkbe, ez az ideális testsúly megtartásában szintén segíthet. A túlzott kávé- és alkoholfogyasztás ugyancsak növelheti a gyulladás kialakulásának esélyeit. Bár sokan női problémának tartják a felfázást, de a férfiaknak sem ajánlott, hogy hideg felületen üldögéljenek, hiszen ez is vezethet gyulladáshoz.